Anasayfa » Kızlık Zarı Dikimi » KIZLIK ZARI NEDİR ?
KIZLIK ZARI NEDİR ?

KIZLIK ZARI NEDİR ?

Kızlık zarı ( hymen-himen )  bilgiledirme sitemizde tüm sorularınızın ve merak ettiğiniz konuların cevabını bulacağınıza inanıyoruz.

Yaptığımız  araştırmalar kızlık zarı ile ilgili merak edilen konuların altı ana başlık altında toplandığını göstermiştir.

1 – Kızlık zarı nedir

2 – Kızlık zarı çeşitleri

3 – Kızlık zarı nasıl yırtılır ( bozulur )

4 – Kızlık zarı dikimi ( kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi )

5 – Kızlık zarı dikimi fiyatı

6 – Kızlık zarı ile ilgili görseller ( resim, video, şekiller )

 

1- Kızlık zarı   ( hymen , himen ) nedir : Yunan ve roma mitolojisinde kızlık zarı evlilik tanrısı olarak bilinmektedir. Kızlık zarı toplum tarafından saflığın ve el eldeğmemişliğin simgesi olarak düşünülmektedir.

Kızlık zarı vajenin grişinden 1-2 cm içerde, adet kanının dışarı akması için ortasında yuvarlak delik bulunan zar şeklinde açık pembe renkli  bir yapıdır.  Kızlık zarı  kız çocuğu anne karnında yaklaşık üç aylık iken iç genital organlar ile dış genital organların sınırını oluşturacak şekilde meydana gelir. Kızlık zarı bilinenin aksine vajenin çok derinlerinde değilde hemen girişinde bulunmaktadır. Kızlık zarının yerini tam olarak nerede olduğunu öğrenmek için resimler ve videolar ile anlattığımız Kızlık zarı nerededir ismli makalemizi inceleyebilirsiniz.Tam bir çinsel ilişki olmadan  masturbasyon , sürtünme ve ufak kazalar ile de kızlık zarı kolayca yırtılabilir bunun için dikkatli olunması gereklidir  kızlık nasıl bozulur .

Kızlık – zarı ne işe yarar sorusunun cevabı net olarak bilinmemekle beraber vucudumuzdaki her yapının bir görevi olduğu düşünülür bununla ilgili iki teori vardır :

1 – kızlık – zarı enfeksiyon için bariyer görevi yaptığı düşünülür fakat ortasında delik bulunması bu teorinin yanlış olduğunu göstermektedir.

2 – Gelişmiş toplumlarda kızlık zarı muayenesi bayanların cinsel istismara uğrayıp uğramadıkları ile ilgili  adli tıp açısından önemli bilgilere ulaşılmasına yardım eder ( kızlık zarının bozulmuş hali  ).  Az gelişmiş ve gelişmekte olan bizim gibi ülkelerde ise kızlık zarının anatomik yapısından çok sosyolojik önemi daha ağır basmaktadır ( bakire , ilk gece , gerdek  ). İlk cinsel ilişki sırasında kanama olmamasına bağlı olarak bir çok kadının başına çok üzücü olaylar gelmektedir.

Kızlık zarı (bekaret zarı )  1-2 mm kalınlığında çok hassas , narin bir yapıya sahiptir ve kızlık zarını besleyen kan damarlarının çok ince olmasından dolayı ilişki sırasında kanamanın az miktarda olması beklenir . İlk cinsel ilişki sırasında kanama aşırı derecede fazla olabileceği gibi hiç kanama olmayabilir de. Kızlık zarı kanaması   miktarı  kişinin kızlık zarı çeşidine  göre değişmektedir.

İlk ilişki sırasında kanama olmaması yada aşırı kanama olma ihtimali kadınlarımızı ileri derecede tedirgin etmektedir ( ilk gece korkusu  ) . Bu tür tedirginlikleri gidermek için, tek yapması gereken cinsel ilişkiye girmeden  bir kadın doğum uzmanına muayene olmaktır  ( kızlık zarı muayenesi ).

Bu muayeneler sonuçunda mutlaka cerahi işlem yapılması gereken durumlar saptanabilir . Kızlık zarı tamamen kapalı olabilir bu durumda  cinsel  ilişki mümkün olmaz ( imperfore hymen-deliksiz kızlık zarı ) eğer ilişki için zorlama olursa ciddi kanamalar oluşur ve acil cerrahi mudahale gerektirir. Bunların aksine esnek kızlık zarı , yırtılmış  ve zedelenmiş kızlık zarı olanlarda ilk cinsel ilişki sırasında kanama hiç olmaz  bu durum bizim toplumumuzda daha çok sosyolojik problemlere neden olur ( ilk geceden itibaren güven kaybı yaşandığı için aile içi şiddetler ve kısa sürede çiftler arasında ayrılıklar boşanmalar olabilmektedir )

Üst tarafta anlattığımız nedenlerden dolayı hastalarımız tarafından  sık sorulan sorulanlardan biride kızlık zarı nasıl dikilir ? sorusu olmuştur.

Kızlık zarı dikimi iki yöntem ile yapılmaktadır :

a – Kalıcı kızlık zarı dikimi  ( flep yöntemi )

b – Geçici kızlıkzarı dikimi

Kızlık zarı ile ilgili merak ettiğiniz tüm resimleri, görüntüleri ve videoları  (kızlık zarı şekli , kızlık zarı resimleri, bozulmuş kızlık zarı , normal kızlık zarı, kızlık zarı yırtılması video )  kızlık zarı görüntüsü  bölümünden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

 

 • Kızlık zarı dikimi izle
 • Kızlık zarı diktirenler – kızlık diktirme
 • Kızlık zarı dikimi videosu
 • Kızlık zarı dikimi istanbul
 • Kızlık zarı dikimi istanbul anadoluyakası
 • Kızlık zarının dikimi anlaşılırmı
 • Kızlık zarının bozulma belirtileri
 • Kızlık zarı bozulmuş hali video
 • Gerdek gecesi resimli anlatım
 • Kızlık zarı muayenesi ücreti
 • Kızlık zarı bozulma dan hamile kalınırmı
 • Kızlık zarı nasıl görülür

 

Soru Sor