Anasayfa » Kızlık Zarı Dikimi » KIZLIK ZARI DİKİMİ YÖNTEMLERİ
KIZLIK ZARI DİKİMİ YÖNTEMLERİ

KIZLIK ZARI DİKİMİ YÖNTEMLERİ

Kızlık zarı dikimi : Kızlık zarının dikimini anlatmadan önce bu işlemin neden yapıldığını kısaca anlatmak yararlı olacaktır. kızlık zarı dikimi kazalar sonucu ( klozet ve küvetin kenarına düşme ,bisiklet selesine düşme ve yerdeki sivri kenarlı bir cismin üstüne düşme )  yada istenmeyen  cinsel ilişki sırasında bozulmuş olan kızlık zarının tamiri için yapılmaktadır. Evlilikte sosyo kültürel koşullardan dolayı kadının daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ( bakire ) olması istenmektedir. Kızlık zarı kanaması da bakirelik için bir kanıt olarak bilinmektedir. Bu sebeple; kızlık zarı dikimi yapılarak, gerdek gecesinde ki ilk cinsel ilişkide  kızlık zarı bozulma kanaması sağlanır.

Kızlık zarı dikimi iki şekilde -yöntemle yapılmaktadır .

1 – Kalıcı kızlık zarı dikimi  (  flep yöntemi  ) : Bu yöntemde kızlık zarının yırtılmış olan kısımlarını flep ( yama ) yöntemi ile tamamlayıp eski haline getirmekteyiz.

2 – Geçici kızlık zarı dikimi : Bu yöntemde kızlık zarının yırtılmış olan kenarlarını özel iplikler ve dikiş yöntemleri ile birbirine karşılıklı olarak dikmekteyiz. Düğüne az vakit kalmış ise tercih edilir. Evlilik tarihinden 3-5 gün önce kliniğe gelmek gerekmektedir.

Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi tercihe göre local ve genel anestezi ile yapılabilir. Genel anestezi tercih edilecekse, işlmeden 4 ila 6 saat önce yemek yenmemeli ve sıvı alınmamalıdır. İşlem öncesi genital bölge temizliği yapılmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi 15 dakika sürmektedir. Kızlık zarı dikimi – tamiri sonrası yazılan antibiyotiklerin kullanılması ve pansumanın size gösterildiği gibi evde yapılması gerekmektedir.  Kızlık zarı dikiminde 1 gün sonra ayakta duş alınmalı, ağır spor ve havuza grime gibi aktivitlerden 2 hafta boyunca kaçınılmalıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi tercihen düğüne az vakit kaldığında tercih edilir. Kalıcı kızlık zarı ise düğün tarihi bir ay ve daha sonra olanlarda tercih edilmektedir.  Her iki yöntemde de kızlık zarı kanaması açısından fark yoktur. Kızlık zarı dikimi anlaşılırmı derseniz bu işlemin yapıldığını  sadece bu işin uzmanı olan  kadın doğum doktorları anlayabilir. Biz bu işlemler için çok özel iplikler ve teknikler kullandığımız için kızlık zarı dikimi yapmayan kadın doğum uzmanlarının anlaması   bu işlemin yapıldığını anlaması mümkün olmamaktadır.

 

Kızlık zarı dikimi (tamiri) fiyatı  Kızlık zarının dikim fiyatı bazı faktörlere göre ( Kalıcı-geçici, lokal-genel anestezi,  hasarın büyüklüğü, ve bu işleme ek yapılacak başka bir operasyonun olmasına göre ) değişiklik göstermektedir.

 

 • Kızlık zarı diktirenler
 • Kızlık zarı dikimi izle
 • Kızlık zarı dikimi videosu
 • Kızlık zarı ameliyatı
 • Kızlık zarı dikimi istanbul ( kızlık zarı dikimi istanbul anadolu yakası – kızlık zarı dikimi istanbul avrupa yakası )
 • Kızlık zarı ne zaman dikilir
 • Kızlık zarı dikimi evlenmeden nekadar sure önce yapılır
 • Kızlık zarı dikimi yapan jinekologlar
 • Kızlık zarı dikimi hangi hastahanelerde yapılır
 • Kızlık zarı dikimi ne zaman iyileşir
 • Kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma

 

Kızlık zarı dikimi : Kızlık zarının dikimini anlatmadan önce bu işlemin neden yapıldığını kısaca anlatmak yararlı olacaktır. kızlık zarı dikimi kazalar sonucu ( klozet ve küvetin kenarına düşme ,bisiklet selesine düşme ve yerdeki sivri kenarlı bir cismin üstüne düşme )  yada istenmeyen  cinsel ilişki sırasında bozulmuş olan kızlık zarının tamiri için yapılmaktadır. Evlilikte sosyo kültürel koşullardan dolayı kadının daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ( bakire ) olması istenmektedir. Kızlık zarı kanaması da bakirelik için bir kanıt olarak bilinmektedir. Bu sebeple; kızlık zarı dikimi yapılarak, gerdek gecesinde ki ilk cinsel ilişkide  kızlık zarı bozulma kanaması sağlanır. Kızlık zarı dikimi iki şekilde…

Review Overview

Faydalı
Faydasız
Az Faydalı
Çok Faydalı

80

Summary : Bu Makaleyi Nasıl Buldunuz?

User Rating: 4.62 ( 3 votes)
45

18 yorum

 1. Özgür bey benim düğünüme 2 ay var kalıcı yöntemmi daha iyi olur geçici yöntemmi. Ataşehirde oturuyorum maltepedeki kliniğinize gelip gitmekte sorunum olmaz . Hocam birde kızlık Zarı dikimi fiyatlarını öğrenebilirmiyim

  • seyhan hanım hem kalıcı kızlık zarı dikimi hemde gecici yöntem için yeterli süreniz var. siz hangisini isterseniz o işlemi yapabiliriz. düğünden önceki hafta içinde ataşehirden muayenehanemize gelebilirseniz gecici yöntem le yapmamaızda hiçbir sıkıntı olmaz. kızlık zarı dikimi fiyatı konusunda bilgi almak için sekreterimiz ile görüşebilirsiniz. istediğiniz her zaman, mesai sattleri dışında da cekinmeden arayabilirsiniz. gecmiş olsun.

 2. Hocam Anadolu yakasında yaşıyorum kalıcı flep yöntemi ile Kızlık Zarı dikimi yaptırmak istiyorum fiyatı nedir yeriniz tam olarak nerde size Nasıl ulaşabilirim

  • selda hanım kalıcı kızlık zarı dikimini üç kat flep yöntemi ve mikro cerrahi yöntemi ile yapmaktayız. istanbul anadolu yakasında maltepede yerimiz. maltepe metro durağı 5 nolu cıkışa yürümeyle 1 dk uzaklıkta, maltepe devlet hastanesinin yanındaki 30 katlı ikiz kulelerde ( dap royal center ) da. kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı konusunda sekreterimiz ile görüşüp fiyat bilgisi alabilirsiniz. her zaman arıyabilir msj atabilirisniz. whatsaptan da yazabilirsiniz. gecmiş olsun.

 3. Hocam Merhaba kizlik zari dikiminden sonra iyileşme süreci nasıldir operasyon çevremiz tarafından anlaşılır mi . Bu süreci yalnız atlatacak biri olarak işlemden hemen sonra durumun anlasilmamasi önemli. Teşekkürler

  • merhaba kızlık zarı işlemi yapıldıktan sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. ilk hafta ufak gerginlik ve cekilme tarzında şikayetleriniz olabilir. birinci haftanın sonunda bu şikayetlerde ortadan kalkar.

 4. Hocam ben hiç ilişki yaşamadım ama parmakla bir kaza yaşadım ama emin değilim Dudakalrı açıp bakıyorum ilk üretrayı gördüm altında et iyice çekince yanlara doğru açılıyor saat 6 yönünde kapalı ama bir yırtık var alt kısımda ama ucu yırtık dibe kadar inmiyor et katlanmış incecik yamuk kalp şekli gibi görüntüsü tam yuvarlak değil 1 cm kadar açıklık var ilişkide kanamam olur mu ?

 5. Hocam flep yöntemi Kızlık zarı dikiminde ilişkiden sonra yapılan zar yırtılıyor doktora vajinadan test alırken anlarmı daha önceden operasyon geçirdiğimizi incelese

  • özellikle kızlık zarı ile alakalı bir sıkıntınız yok ise hiç bir kadın doğum doktoru normal jinekolojik muayene sırasında kızlık zarını incelemez. siz sorarsanız yorum yapabilir.

 6. Hocam geçici kızlık zarı dikimi ne kadar süre dayanır

  • kalıcı yöntem olan: mikro cerrahi ve flep yöntemi ile yapılanlarda yıl kısıtlaması yoktur 15-20 yıl sonra bile ilişkiye girilse kanama olur.
   gecici yöntemde ise bir hafta dayanır.

 7. Mikrocerrahi yöntemi yapıyormuşsunuz benim kaza sonucu Oldu ilişki de yaşamadım. Ama zar yapım ince bana uygun olur mu

 8. İy günler hocam benimde zar yapım çok ince geçici dikim istiyorum fakat açılır mı hemen dikişler kaç gün dayanır birde geçici dikim garantilimidir

  • kızlık zarının kalın yada ince olması önemli değil gecici kızlık zarı dikimi için. yaklaşık bir hafta dayanır. bazı hastalar şehir dışından geliyor ve zamanları olmadığı için 2 hafta dayanan gecici kızlık zarı dikimi de yapabiliyoruz . işlem düzgün yapılırsa kanama mutlaka olur korkmayın.

Soru Sor