Anasayfa » Kızlık Zarı Çeşitleri » Esnek Kızlık Zarı
Esnek Kızlık Zarı

Esnek Kızlık Zarı

Esnek kızlık zarı nedir?

Hakkında en fazla konuşulan kızlık zarı çeşitleri bu tiptir . Bunun nedeni esnek kızlık zarına sahip olan kadınların ilk cinsel ilişkilerinde kanama olma  ihtimalinin çok düşük olmasından dolayıdır.  

Kızlık zarının esnek olduğundan haberi olmayan kadınlar cinsel ilişkiye girdiklerine kanama olmaz bu durumda partneri yada eşi karşısında kendini kötü hissedebilir ve bir güvensizlik oluşabilir. Bunun sonucunda ayrılıklar boşanmalar yaşanabilir. Bu durumun kadınların başına gelmemesi ve istenmeyen olayların yaşanmaması için evlilik yada ilk cinsel birleşme öncesi mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına ( jinekolog ) gitmeleri ve muayene olmaları gerekmektedir.

esnek kızlık zarı

Muayenede esnek kızlık zarı tespit edilen kadınlar cinsel ilişki sırasında kızlık zarının yırtılması ile kanamanın olmasını istiyorlarsa kızlık zarının onarılması gerekmektedir.  Kişinin ilişkiye gireceği tarihe göre kalıcı-flep yöntemi ile  yada geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir.  

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır: kadının esnek kızlık zarının olup olmadığını kendisinin anlamasına imkan yoktur kesinlikle bir jinekolog tarafından kızlık zarı muayenesi yapılması gerekmektedir. bazı kadınlar ayna yardımı ile kendilerinde esnek kızlık zarı olup olmadığını kontrol etmeye çalışmakta fakat bu mümkün değildir. Bu muayenenein deneyimli bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.   
Esnek kızlık zarı bozulurmu : esnek kızlık zarına sahip olanların ilişki sırasında bozulup kanamanın olması çok çok düşük bir ihtimaldir. Ilişki sırasında kanamanın olması için hymenoplasti ( kızlık zarı tamiri ) yapılması gerekmektedir.

Soru Sor