Anasayfa » Kızlık Zarı Çeşitleri » Bozulmuş Kızlık Zarı
Bozulmuş Kızlık Zarı

Bozulmuş Kızlık Zarı

Bozulmuş Kızlık Zarı : 

İlk cinsel ilişki sırasında yada bazı kazalardan ( düşme , sürtünme, masturbasyon ) sonra kızlık zarı yırtılabilir. Kızlık zarının ortasındaki deliğin sınırından başlayıp vajen duvarına kadar yırtığı olan kızlık zarlarına bozulmuş kızlık zarı  denir. Bazen bu yırtıklar vajen duvarına kadar ulaşamaz bulara tam olmaya yarım yırtık ( parsiyel yırtık ) denir . Yırtığın tam yada yarım olması iki konuda önemlidir. Tam olmayan parsiyel yırtıkları onarmak daha kolay ve maliyeti daha düşüktür.

Burada kızlık zarının bozulmuş halini gösteren resimleri inceleyebilirsiniz.

bozulmuş kızlık zarı

Kızlık zarının bozulma belirtileri : Kızlık zarının bozulmasının tek bir tane belirtisi vardır ilişki sırasında yada hemen sonrasında kanamanın olmasıdır. Kızlık zarının bozulması, yırtılması sonucunda kanama azda olabilir çok da olabilir. 

Az kanama geldi acaba kızlık zarım bozulmamış olabilirmi ? hastalarımız tarafından cok sorulan bir sorudur. Kanamanın az olması kızlık zarının bozulmadığını göstermez. Bazen kızlık zarı tam olarak bozulmayıp zedelenebiliyor ve kanama az olabiliyor. Bu durum daha çok sürtünme şeklinde olan cinsel ilişkilerde hastalarımızın başına gelmektedir. Kızlık zarında tam yırtılmamı yoksa zedelenmemi olduğunu söyleyebilmemiz için mutlaka kızlık zarı muayenesi yapılması gerekmektedir.  

Kızlık zarı zedelenmesi ile bozulması arasındaki fark :  Bozulmuş kızlık zarında yırtık vajinanın duvarına kadar ilerlemiştir, kızlık zarının zedelenmesinde ise yırtık kızlık zarının yarısına kadar ilerlemiştir vajina duvarına kadar ilerlememiştir. Biz doktorlar kızlık zarındaki zedelenmeyi hastalarımıza ufak bir çentiklenme var diye tarif ederiz bu şekilde bir tabir duyarsanız bunun kızlık zarında zedelenme anlamına geldiğini anlayabilirsiniz.

10 yorum

 1. Doktorum ben kızlık zarı muayenesi oldum muayene sırasında ağrı olmadı ama sonrasında çok ağrıdı iki ay oldu hâlâ agriyo normal mi yoksa bir zarar gelmiş olabilir mi ve vajinada kızarıklık kaşıntı şişlik oldu

  • yıldız hanım kızlık zarı muayenesi sırasında kızlık zarına zarar verilmez. sizde başka bir sorun olabilir. vajinal mantar kaşıntı ve kızarıklığa neden olur. gecmiş olsun.

 2. kizlik zarima parmagimi soktum cok ileriye kdr bozuldumu bilmiyorum bi kac fotoraf cektim ama bakabilir misinz bi lutfen bi buyuk perdeler var ondan sonra kizligin hemn agizinda bi ufak perdeler var tek parmagim zor giriyo ikisi girince mesela aciyo zorlaniyorum ve kendimi sıktıgim
  zmn icerden az bi sisme oluyo yardim edin

  • kızlık zarınızın yırtılıp yırtılmadığını anlamanız için doktor tarafından muayene edilmeniz gerekiyor.

 3. Doktorum kizlik zari bi et parcasimi yoxsa zarmi oluyor soyleye bilirmisiniz ben vajinama baktigimda bi delil gozukuyo ici beyaz kapali o kizlikmi?simdiden tesekkurlet

 4. Sevgilimle sürtünme yoluyla bi ilişkimiz oldu, az bi kan geldi , daha sonra doktora muayneye gittim zarin yarisinin yirtik oldugunu soyledi,
  peki bida bi iliski yasarsam kanama olur mu gene diye sordugumda da olabilirde olmayabilirde dedi net bisey soyleyemem dedi, sizce bida kanama olur mu?
  Olmazsa yirtik olan kismi diktirebilir miyim? maliyeti tahmini ne kadar olur ?

  • merhaba bazı durumlarda çok net bir yorum yapmak pek mümkün olmuyor. böyle durumlarda hastayı risk almak istemiyor iseniz mecburen kızlık zarı dikimi yaptırmanız gerekir. sizi muayene eden doktor arkadaşımız net bişey söyleyememiş ise benim bu konuda yorum yapmam imkansız.
   kızlık zarı dikim işlemi ile ilgili fiyat almak için sekreterimiz zeynep hanımdan bilgi alabilirsiniz.
   05394263232 gecmiş olsun

 5. Kizlik zarim dogal centikliymis esimle kac defa iliskiye girdik kanamam olmadj yirtilmada hissetmedim sebebi nedir

Soru Sor